گلابی ژله ای را می توانید در تهیه کیک یا بستنی برای تزیین استفاده کنید. گلابی یک میوه پاییزی و تابستانی است و از خواص آن می توان به تامین رطوبت مغز، دفع یبوست، حاوی آنتی اکسیدان و… اشاره کرد. طرز تهیه گلابی ژله ای کمی شبیه به تهیه مکپوت گلابی نیز می باشد. در تهیه این گلابی چون از ژله استفاده می شود و همینطور که این گلابی بافتی شبیه به ژله می گیرد به آن گلابی ژله ای می گویند. در تهیه این گلابی شما می توانید از انواع رنگ ها و طعم های ژله استفاده کنید و برای تزیینات خود استفاده کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه گلابی ژله ای را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه گلابی ژله ای

گلابیبه میزان دلخواه یا 5 عدد
پودر ژله1 عدد
آب2 لیوان

طرز تهیه گلابی ژله ای

مرحله اول: آماده کردن گلابی

گلابی را بشورید و سپس با چاقو پوست کنید سپس در یک قابلمه پودر ژله را بریزید و در ادامه 2 لیوان هم آب بریزید و هم بزنید تا به خوبی پودر ژله در آب حل شود سپس قابلمه را روی گاز قرار دهید تا جوش بیاید وقتی جوش آمد گلابی را به قابلمه اضافه کنید.

مرحله دوم: پخت گلابی

درب قابلمه را نیمه باز بذارید و گاز را روی حرارت ملایم قرار دهید و هر چند دقیقه ای گلابی را داخل ژله بگردانید تا تمام طرف های آن رنگ بگیرد و به یک اندازه پخته شود. تا زمانی آب ژله تبخیر شود و میوه بپزد و به خوبی رنگ بگیرد ادامه دارد و در نهایت باید یک سس غلیظ از ژله باقی بماند.

مرحله سوم: آماده شدن گلابی ژله ای

گلابی را از قابلمه خارج کنید و در یخچال به مدت یک ساعت قرار دهید سپس برای تزیین بستنی و سرو تارت از این نوع گلابی استفاده کنید یا می توانید بدون بستنی و مواد دیگر نیز آن را سرو کنید.

فوت و فن های طرز تهیه گلابی ژله ای

  1. برای اضافه کردن 2 لیوان آب به پودر ژله بهتر است از یک لیوان آب سرد و یک لیوان آب جوش استفاده کنید.
  2. از سس ژله ای نیز می توانید به روی بستنی و برای تزیین آن استفاده کنید.
  3. برای ملس شدن طعم گلابی ژله ای می توانید از پوست لیمو ترش نیز استفاده کنید و در آخر کار آن را از قابلمه خارج کنید.
Rate this post

دسته بندی شده در: