کدو حلوایی یا پختن کدو حلوایی در زمستان یکی از کار های لذت بخش در فصل زمستان می باشد که می توانید برای دورهمی و مهمانی ها خود این کدو حلوایی خوشمزه را به راحتی تهیه کنید. پخت کدو حلوایی کار بسیار ساده ی می باشد ولی با رعایت چند سری نکته مهم شما می توانید یک کدو حلوایی مجلسی و خوشمزه را در خانه تهیه کنید. با افزودن کمی شیره انکور طعم فوق العاده می توانید به کدو حلوایی بدهید. امروز در آشمزی طرز تهیه کدو حلوایی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه کدو حلوایی با دارچین و گردو

کدو حلوایی1 عدد
آب1/2 اسکان
نبات2 عدد
شیره انگور2 ق غذا خوری
گردوبه مقدار لازم

طرز تهیه کدو حلوایی خوشمزه و شیرین

مرحله اول: آماده سازی کدو

ابتدا باید کدو حلوایی شیرین و رسیده را تهیه کنید و بعد سرش را جدا کنید و از وسط به دو نیم کنید و تخم های آن را خالی کنید و هسته های آن را خارج کنید و بعد به اندازه دلخواه برش بزنید و بشورید تا خوب تمیز شود.

مرحله دوم: پخت

داخل قابلمه باید ردیف اول را روی به قابلمه قرار دهید زیرا می خواهیم کاراملی شود و بعد لایه های بعدی کدو را روی هم بچینید و آب را اضافه کنید. پخت کدو نیاز به افزودن آب زیاد نمی باشد زیرا خود کدو در حین پختن آب پس می دهد.

مرحله سوم: تهیه کدو حلوایی خوشمزه و مجلسی

در ادامه باید نبات و شیره انگور را اضافه کنید و برای نیم ساعت دیگر زمان دهید تا حسابی کدو ها پخته و نرم شود و بعد از روی حرارت بردارید و داخل دیس قرار دهید و به دلخواه روی کدو ها گردو قرار دهید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه کدو حلوایی مجلسی با شیره انگور

  1. می توانید بجای شیره انگور از شکر استفاده کنید.
  2. می توانید کدو حلوایی را در فر نیز تهیه کنید، بدین ترتیب که تو سینی چیده و یک فویل بکشید و روی فویل را سوراخ کنید و در فر قرار دهید تا زمانی که پخته و نرم شود.
  3. می توانید پوست کدو را بگیرید و یا با پوست این کدو را بپزید.
  4. میزان افزودن شکر یا شیره به شیرینی خود کدو بستگی دارد و شما می توانید این مقدار را کم و زیاد کنید.
3.4/5 - (7 امتیاز)

دسته بندی شده در: