پاستیل یکی از خوشمزه ترین تنقلات در دنیا می باشد که تهیه آن در خانه کار بسیار ساده ای می باشد و شما می توانید آن را به راحتی در خانه تهیه کنید. پاستیل ها بی شک مورد علاقه همه سنین به خصوص بچه ها می باشد که شما می توانید به صورت سالم و بدون مواد افزودنی در خانه تهیه کنید. شما می توانید از انواع قالب های سیلیکونی برای تهیه این پاستیل ها اضافه کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه پاستیل خانگی به روش بازاری را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه پاستیل خانگی با پودر ژلاتین:

پودر ژله با طعم دلخواه1 بسته
پودر ژلاتین3 ق غذا خوری
گلوکز3 ق غذا خوری
آب1/2 پیمانه

طرز تهیه پاستیل بازاری مرحله به مرحله:

مرحله اول: مخلوط کردن ژله ها

ابتدا پودر ژله با طعم دلخواه خود را به همراه ژلاتین و آب داخل کاسه بریزید و روی بخار کتری قرار دهید تا کاملا شفاف شود و ذرات ژلاتین و ژله ها حل شود. شما می توانید برای 1 دقیقه کاسه را در مایکروفر قرار دهید تا ژله ها بن ماری شوند.

مرحله دوم: افزودن گلوکز

در ادامه گلوکز را نیز به مواد کاسه اضافه کنید و مجدد روی حرارت بخار کتری قرار دهید تا گلوکز نیز کاملا باز و داخل مواد حل شود. بهتر است برای براق شدن و کشدار شدن پاستیل از گلوکز استفاده کنید.

مرحله سوم: تهیه پاستیل بازاری

در ادامه قالب سیلیکونی دلخواه با دستمال آغشته به روغن کنید و کمی چرب کنید و مواد را داخل قالب های سیلیکونی بریزید و قالب را پر کنید و قالب را در یخچال قرار دهید تا پاستیل خودش را بگیرند و بعد با یک فشار ساده از قالب خارج کنید و سرو کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه پاستیل خوشمزه و ساده در خانه

  1. پاستیل های تهیه شده را در ظرف دار در یخچال نگهداری کنید و برای مصرف مقداری از آن را در دمای محیط قرار دهید.
  2. پاستیل در دمای محیط نرم و کشدار می شوند.
  3. گلوکز را می توانید از لوازم قنادی ها تهیه کنید.
  4. می توانید از هر نوع پودر ژله ای که دوست دارید برای تهیه پاستیل استفاده کنید.
4.7/5 - (4 امتیاز)

دسته بندی شده در: