خوراک لوبیا سبز یکی از غذاهای که سرشار از امگا 3 و فیبر و ویتامین A,K می باشد خوراک لوبیا سبز هم با مرغ هم با گوشت درست می شود ولی در دستور اصلی این خوراک با گوشت است که بنا بر ذائقه می توان مرغ نیز استفاده کرد خوراک لوبیا سبز از سالم ترین و خوشمزه ترین غذا ها می باشد کسانی که در رژیم هستن می توانند این خوراک خوشمزه را در برنامه غذایی خود جای دهید. امروز در آشمزی طرز تهیه خوراک لوبیا سبز را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه خوراک لوبیا سبز با گوشت و مرغ:

لوبیا سبزنیم کیلو
گوشت یا مرغ200 گرم
هویج4 عدد
سیب زمینی3 عدد
گوجه فرنگی3عدد
رببه مقدار لازم
پیاز2عدد
آبلیموبه مقدار لازم
فلفل سیاه و نمک ، دارچین ، زیرهبه مقدار لازم

طرز تهیه خوراک لوبیا سبز با مرغ و سیب زمینی:

مرحله اول آماده سازی مواد:

ابتدا لوبیا سبز را یکم درشت تر خرد کرده خوب شسته و مقداری با روغن تفت دهید. گوجه ها را شسته پوست کنده و داخل میکسر می ریزیم یا رنده کنید. سیب زمینی را پوست بگیرید و به صورت مکعبی خرد کنید. هویج را پوست بگیرید و به صورت خلالی درشت خرد کنید.

مرحله دوم تفت دادن مواد:

پیاز را نگینی خرد کرده و تفت دهید تا طلایی و سبک شود و گوشت خرد شده یا مرغ را بهش اضافه کنید. تفت دهید تا گوشت یا مرغ تغییر رنگ بدهد. سپس زردچوبه و فلفل سیاه را اضافه کرده و رب را اضافه کنید. مقداری تفت داده تا خوش رنگ شود.

مرحله سوم پخت خوراک:

به مواد گوشتی پوره گوجه را اضافه کرده تفت دهید تا مقداری که آب گوجه تبخیر شود. سپس هویج و لوبیا سبز را اضافه کرده و آبجوش داخل قابلمه ریخته و درب قابلمه را قرار دهید تا خورشت خوب بپزد و گوشت ها نرم شود. در اواخر پخت سیب زمینی را اضافه می کنیم و نمک و دارچین و زیره و آبلیمو غذا را اضافه می کنیم . نوش جان

نکات فوت فن های خوراک لوبیا سبز مجلسی و ساده:

  1. خوراک لوبیا سبز را می توان بدون گوشت یا با چرخ کرده نیز درست کنید.
  2. بجای آبلیمو می توان از لیمو عمانی نیز استفاده کرد.
  3. می توان چوپ دارچین بجای پودر استفاده کرد بدین صورت زمانی که زمانی که آبجوش اضافه کردید یک تکه چوپ دارچین را اضافه کنید و در آخر پخت خارج کنید.
  4. می توان از غوره نیز استفاده کرد.
  5. بهتره لوبیا ها را سرخ کنید .
  6. می توان از آلو خورشتی نیز استفاده کنید .
5/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: