شوید پلو با گوشت یکی از پلو های بسیار مجلسی و خوشمزه ما ایرانی ها می باشد که بسیار خوش طعم و لذیذ است. شوید پلو را می توانید با شوید خشک یا تازه استفاده کنید و برای انتخاب گوشت می توانید از قسمت ماهیچه یا گردن یا گوشت تکه ای استفاده کنید. شوید پلو را می توانید به صورت ساده فقط با شوید تهیه کنید و یا به دلخواه به آن کمی باقالی اضافه کنید تا خوشمزه تر شود. مهم ترین نکته تهیه شوید پلو با گوشت این است که نباید آب زیادی اضافه کنید و اجازه دهید تا گوشت با آب پیاز پخته شود. امروز در آشمزی طرز تهیه شوید پلو با گوشت مجلسی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه شوید پلو با گوشت مجلسی:

شوید خشک۲ قاشق غذا خوری
برنج۴ پیمانه
گوشت ماهیچه گوسفندی۲ عدد
نمک فلفل زردچوبهبه میزان لازم
آب لیمو۲ قاشق غذا خوری
باقلا سبز۱ لیوان
فلفل دلمه ای و هویج۱ عدد
روغن مایع و جامدبه میزان لازم
آببه میزان لازم
زعفران۲ قاشق غذا خوری
پیاز۱ عدد

طرز تهیه شوید پلو با گوشت ساده با شوید خشک:

مرحله اول: گوشت

در یک قابلمه پیاز را خرد کرده و روغن بریزید و روی حرارت بگذارید. تفت دهید تا پیاز سرخ شود. سپس ماهیچه را به همراه فلفل و زردچوبه به پیاز اضافه کنید و کمی تفت دهید. فلفل دلمه ای و هویج را خرد کرده و به گوشت اضافه کنید. کمی که همه مواد تفت خرد 1 لیوان آب اضافه کنید و درب قابلمه را بگذارید تا آب به جوش آید. سپس زیر حرارت را کم کنید تا ریز ریز بجوشد، به مدت 2 ساعت زمان دهید تا گوشت ماهیچه پخته شود.

مرحله دوم: شوید پلو

برنج را به مدت ۱ تا ۲ ساعت خیس کنید با ۶ لیوان آب به همراه ۱ قاشق نمک، سپس بر روی حرارت گذاشته و روغن جامد را ۱ قاشق اضافه کنید. کمی شروع به جوشیدن کرد شوید و باقلا سبز را اضافه کنید و هم بزنید تا با برنج زیر و رو شود. بعد از این که آب برنج تمام شد، از دور قابلمه برنج را جمع کنید و درب قابلمه را دمکنی انداخته و به مدت ۱ ساعت دم بگذارید.

مرحله سوم: سرو شوید پلو با گوشت

بعد از پخت غذا، در آخرین مرحله به ماهیچه نمک و آبلیمو اضافه کنید. شوید پلو با گوشت شما آماده اشت و می توانید برنج را زعفرانی کنید و در دیس بکشید و به هممراه ماهیچه نوش جان فرمائید.

نکات کامل کننده در تهیه شوید پلو با گوشت مجلسی و ساده با ماهیچه

  1. می توانید در تهیه شوید پلو باقلا سبز را حذف کنید.
  2. می توانید به همراه شوید پلو تن ماهی و یا ران مرغ را آماده کنید.
  3. همچنین می توانید در کنار شوید پلوی مجلسی خوراک زبان گوساله را نیز آماده کنید.
  4. بهتر است 1 تکه چوب دارچین داخل مواد گوشت ریخته تا طعم بهتری داشته باشد.

3/5 - (8 امتیاز)

دسته بندی شده در: