کوکی رژیمی که می توان آن را با جو پرک تهیه کرد یک کوکی سالم و مغذی است که برای افرادی که به دنبال تناسب اندام هستند و در عین حال نمی توانند شیرینیجات را حذف کنند گزینه مناسبی است. در تهیه این کوکی از شکر طبیعی مانند عسل و خرما استفاده می کنیم که آن را مفید تر می کند. کوکی رژیمی گزینه مناسبی برای صبحانه است که می توانید همراه با شیر یا چای میل کنید و انرژی بدن خود را تامین کنید. شما می توانید از انواع آجیل ها نیز در این کوکی های خوشمزه استفاده کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه کوکی رژیمی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه کوکی رژیمی

ارده1/2 پیمانه
عسل1/3 پیمانه
وانیل1 ق چای خوری
دارچین و نمک1/2 ق چای خوری
جو دو سر پرک1 پیمانه
آرد بادام3 ق غذا خوری
شکلات تلخ1/2 پیمانه
خرما4 عدد
کشمشبه میزان لازم

طرز تهیه کوکی رژیمی

مرحله اول: مخلوط کردن مواد لازم

ارده کنجد را در یک کاسه بریزید سپس عسل و وانیل را به آن اضافه کنید و هم بزنید. جو دو سر پرک و آرد بادام را نیز اضافه کنید. در ادامه نمک و دارچین را نیز اضافه کرده و هم بزنید.

مرحله دوم: اضافه کردن شکلات و خرما

خرما را از هسته جدا کنید و بهتر است از خرما خاصویی استفاده کنید البته اگر دوست ندارید می توانید خرما را حذف کنید که در این صورت باید از عسل بیشتری استفاده کنید تا کوکی شیرین شود. قابل ذکر است که شما می توانید حتی از خرمای خشک نیز استفاده کنید اما از خرمای رطب ترجیحا استفاده نکنید. اگر از خرما استفاده می کنید خرما را نیز به مواد بالا اضافه کنید. کشمش را نیز اضافه کنید.

مرحله سوم: اضافه کردن شکلات تلخ

شکلات تلخ را از بسته خارج کنید روی یک تخته قرار دهید و با چاقو یا کارد آن را اندکی خرد کنید. شکلات تلخ خرد شده را نیز به مواد اضافه کنید و هم بزنید. مواد مخلوط شده را در یخچال قرار دهید و به مدت 10 دقیقه بزارید در یخچال بماند.

مرحله چهارم: پخت کوکی

مواد کوکی را از یخچال درآورید و با قاشق به میزان مساوی از مواد داخل کاسه بردارید با دست خود به آن فرم دهید. سینی فر را چرب کنید یا یک کاغذ روغنی روی سینی قرار دهید. کوکی ها را در سینی با فاصله مناسب بچینید و با دست آن ها را کمی فشار دهید تا کمی پهن شود. فر را از قبل روشن کنید تا گرم شود دمای فر را روی 160 درجه قرار دهید و به مدت 15 دقیقه زمان دهید تا بپزد. وقتی کوکی ها تغییر رنگ داد و کمی طلایی شد آن را از فر خارج کنید و بزارید سرد شود سپس نوش جان کنید.

فوت و فن های طرز تهیه کوکی رژیمی

  1. اگر از فر برقی استفاده می کنید دمای آن را روی 17 درجه و به مدت دقیقه قرار دهید.
  2. می توانید به دلخواه جو پرک را از قبل کمی خیس کنید ولی لزومی به این کار نیست.
  3. برای تزیین این کوکی می توانید قبل از اینکه کوکی را در فر قرار دهید کمی کنجد یا تخم سیاه به روی آن بپاشید.
  4. توجه داشته باشید که شما می توانید از مغز های مختلف نیز در این کوکی استفاده کنید مغز هایی مانند گردو خرد شده یا تخم آفتابگردان و… که آن را با مواد مخلوط می کنید.
3/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: