کاپ کیک ساده یکی از کیک های بسیار پر طر فدار در کل دنیا می باشد. این کاپ کیک برای دیزاین میز های تولد و مراسم های مختلف و تزیین آن با توجه به تم مراسم های مختلف بسیار مناسب است. کاپ کیک تا حدی پر طرفدار است که در تقویم روزی را به کاپ کیک اختصاص داده اند. امروز قصد داریم تا طرز تهیه کاپ کیک ساده وانیلی ساده و مجلسی با فر و بدون فر را به شما آموزش دهیم پس با آشمزی همراه باشید.

مواد لازم مورد نیاز برای تهیه کاپ کیک ساده خانگی:

آرد سفید120 گرم
شکر100 گرم
تخم مرغ2 عدد
روغن75 گرم
آب یا شیر100 گرم
وانیل1/4 قاشق چایخوری
بیکینگ پودر1 قاشق مربا خوری
کپسول کاپ کیکبه مقدار لازم

طرز تهیه کاپ کیک ساده خوشمزه و مجلسی:

مرحله اول آماده سازی کاپ کیک ساده:

ابتدا تخم مرغ، شکر و وانیل را داخل کاسه مناسبی ریخته و با همزن برقی یا دستی به مدت 7 دقیقه مخلوط کنید تا تخم مرغ بافتی کرمی و کشدار پیدا کند.

مرحله دوم افزودن مواد مایع:

در ادامه شیر و روغن را می افزاییم و در حد یکدست شدن به مدت 1 دقیقه دیگر مواد را با همزن دستی یا برقی هم بزنید.

مرحله سوم افزودن مواد خشک:

آرد و بیکینگ پودر را با هم مخلوط و سه بار الک کنید تا آرد سبک شود. حالا مخلوط آرد را روی مواد کاپ کیک الک کنید و به کمک یک لیسک مواد را هم بزنید تا مخلوط و گلوله های آرد باز شود.

مرحله چهارم آماده سازی برای پخت کاپ کیک:

کپسول های مخصوص پخت کاپ کیک را داخل سینی مناسبی چیده و 2/3 قالب ها را از مواد آماده شده پر کنید. حالا سینی را داخل فر از قبل گرم شده با دمای 175 درجه قرار می دهیم تا کاملا مغز پخت شود.

مرحله پنجم پخت کاپ کیک با فر

کاپ کیک ها را بعد از گذشت 30 دقیقه با یک خلال چوبی تست می کنیم و اگر خمیر به خلال نچسبید کاپ کیک ها را از داخل فر خارج کرده زمان دهید تا کاملا خنک شود. سپس داخل ظرف سرو چیده و نوش جان کنید.

مرحله ششم پخت کاپ کیک بدون فر و قالب

برای پخت کاپ کیک ساده بدون فر باید داخل یک قابلمه مقداری آب جوش بریزید. چند لیوان یک اندازه را انتخاب و چرب کنید سپس 2/3 لیوان را باید مایه کاپ کیک پر کنید و داخل قابلمه قرار دهید. آب جوش باید در حدی باشد که لیوان ها تا نیمه داخل آب باشند. سپس روی درب قابلمه دمکنی قرار دهید و به مدت 30 دقیقه بگذارید تا کاپ کیک پخته شود. بعد از 30 دقیقه شعله را خاموش کنید و بعد از 10 دقیقه درب قابلمه را بردارید.

نکات و فوت و فن تهیه کاپ کیک ساده بدون شیر و قالب:

  1. کاپ کیک ها را با پودر قند، خامه قنادی، فوندانت و انواع ترافل تزیین کنید.
  2. برای تهیه کاپ کیک باید از آرد قنادی استفاده کنید.
  3. می توانید آب میوه را هم جایگزین آب یا شیر کنید.
  4. می توانید از قالب های مقوایی استفاده کنید تا نیازی به قالب مافین نداشته باشید.
  5. برای فرهای برقی 20 درجه دما را کمتر تنظیم کنید.

4.2/5 - (18 امتیاز)

دسته بندی شده در: