در آشمزی همراه شما عزیزان هستیم با یک آموزشی که فنجانی خوشمزه … کیک های فنجانی یکی از دوست داشتنی ترین کیک ها در میان کیک و شیرینی ها هستند. کیک یزدی، کاپ کیک ها و مافین ها تماما از خانواده کیک های فنجانی می باشند. برای آماده سازی کیک های فنجانی نیاز به استکان های نشکن از نوع پیرکس و یا چینی داریم که در هنگام پخت نشکنند. برای اطمینان بیشتر از خراب نشدن کیک فنجانی می توانید از کپسول های کاغذی نیز استفاده کنید و یک کیک فنجانی زیبا و خوشمزه را در پایان کار داشته باشید. بنابراین همراه ما باشید برای آماده سازی کیک فنجانی شکلاتی با مایکروفر در آشمزی.

مواد لازم برای تهیه کیک فنجانی شکلاتی با ماکروفر

آرد سفید۲ لیوان
پودر کاکائو۲ قاشق غذا خوری
تخم مرغ۳ عدد
شکر۱ لیوان
شیر۱ لیوان
روغن مایع۱ فنجان
وانیل۱ قاشق چایخوری
بیکینگ پودر۱ قاشق غذا خوری
فنجان۵ عدد

دستور تهیه کیک فنجانی شکلاتی با ماکروفر

مرحله اول: تخم مرغ

زرده و سفیده تخم مرغ را از هم جدا کرده و در دو ظرف جداگانه بریزید و سپس نصف شکر را در سفیده و نیمی دیگر را در زرده اضافه کنید. سفیده را به همراه شکر و وانیل با همزن برقی هم زده تا سفیده فرم بگیرد و در یخچال قرار دهید. زرده را به همراه شکر و پودر کاکائو با همزن برقی بزنید تا حسابی مواد با هم ترکیب شود و کشدار شود.

مرحله دوم: روغن و شیر

شیر و روغن را به زرده ها اضافه کرده و هم بزنید برای هر کدام ۳ دقیقه را در نظر بگیرید.

مرحله سوم: آرد و بیکینگ پودر

ابتدا قبل از شروع این مرحله فر را روشن کنید و با حرارت ۱۵۰ درجه زمان دهید تا گرم شود. سپس آرد و بیکینگ پودر را با هم الک کرده و سپس کم کم به زرده ها اضافه کنید و مخلوط کنید. سپس سفیده ای فرم گرفته را به خمیر کیک اضافه کرده تا خمیر کیک فنجانی آماده شود.

مرحله چهارم: کیک فنجانی شکلاتی

فنجان ها را ابتدا چرب کرده و سپس آرد پاشی کنید و سپس از خمیر کیک در فنجان ها بریزید و فنجان ها را در یک قابلمه بچینید و به مقدار ۲ لیوان آب داخل قابلمه بریزید و سپس قابلمه را در فر قرار دهید و سپس زمان دهید به مدت ۴۰ دقیقه تا کیک فنجانی آماده شود.

مرحله پنجم: کیک فنجانی شکلاتی با ماکروفر

در آخر کیک فنجانی پخته شده را در فر در بیاورید و زمان دهید تا سرد شود و سپس به راحتی از فنجان جداکنید و نوش جان فرمائيد.

نکات شکلاتی در تهیه کیک فنجانی شکلاتی با ماکروفر

  1. می توانید همانطور که گفته شد از کپسول کیک یزدی و یا مافین استفاده کنید.
  2. می توانید از مغز گردو و یا فندوق نیز در کیک فنجانی استفاده کنید.
  3. می توانید در صورت تمایل پودر کاکائو را حذف کنید.
  4. می توانید از سیب و یا گلابی در تهیه کیک فنجانی استفاده کنید.
  5. می توانید از انواع کیک خرمالو یا کیک کدو حلوائی نیز کیک فنجانی آماده کنید.
4.5/5 - (2 امتیاز)

دسته بندی شده در: