چیکن پی یک غذای بسیار سریع و خوشمزه و مناسب برای وعده شام و یا یک عصرانه در طبیعت می باشد. چیکن پی شباهت زیادی به خانواده کتلت ها دارد و از مواد مغذی مختلفی تهیه شده است. در این غذا از انواع پروتئین گیاهی و حیوانی استفاده شده و می تواند مواد مغذی یک وعده کامل را به بدن برساند. امروز قصد داریم تا طرز تهیه چیکن پی با سینه مرغ و نخود را به شما آموزش دهیم پس با آشمزی همراه باشید.

مواد اولیه مورد نیاز جهت تهیه چیکن پی:

سینه مرغ500 گرم
پیاز1 عدد
سیر3 حبه
نخود1 پیمانه
نمک، فلفل و زردچوبهبه میزان لازم
فلفل دلمه ای1 عدد کوچک
پودر زیره و زنجبیلکمی
روغنبه میزان لازم

طرز تهیه چیکن پی با سینه مرغ و نخود:

مرحله اول آماده سازی نخود:

برای شروع از 24 ساعت قبل از پخت چیکن پی نخود را خیس می کنیم و در این زمان چندین بار آب آن را عوض می کنیم تا نفخ نخودها از بین برود.

مرحله دوم آماده سازی مرغ و نخود:

در این مرحله سینه مرغ را به قطعات کوچکتر برش داده و فلفل دلمه ای، نخود، مرغ، سیر و پیاز را داخل چرخ گوشت و یا غذاساز می ریزیم تا کاملا پوره و یکدست شوند.

مرحله سوم افزودن ادویه:

نمک، فلفل، زردچوبه، پودر کاری و زنجبیل را به مواد آماده شده می افزاییم و خوب همه مواد را با هم ورز می دهیم تا چسبنده و یکدست شوند.

مرحله چهار پخت چیکن پی:

تابه مناسبی را روی حرارت قرار می دهیم و از مواد به اندازه یک نارنگی برداشته بین دو دست به شکل دلخواه آماده کنید و داخل روغن داغ شده دو سمت آن را خوب سرخ کنید تا طلایی و برشته شود.

مرحله پنجم سرو چیکن پی:

چیکن پی های آماده شده را روی دستمال روغن گیر بگذارید تا روغن اضافی آنها خارج شود سپس داخل ظرف زیبایی چیده و در کنار انواع سبزیجات و نان تازه سرو و نوش جان کنید.

نکات و فوت و فن تهیه چیکن پی:

  1. چیکن پی ها را خیلی ضخیم تهیه نکنید که کاملا مغز پخت شوند.
  2. می توانید پودر سیر را جایگزین سیر تازه کنید.
  3. می توانید چیکن پی ها را به شکل توپک هایی تهیه کرده و داخل روغن شناور سرخ کنید و به عنوان یک نوع فینگر فود استفاده کنید.
5/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: