طرز تهیه پاته مرغ و قارچ خوشمزه و مجلسی مرحله به مرحله

0
طرز تهیه پاته مرغ و قارچ

پاته مرغ یک غذای بسیار خوشمزه و کامل است که از ترکیب یک لایه خمیر و مواد میانی تشکیل شده است، خمیر استفاده شده در این غذا خمیر هزارلا می باشد مواد میانی هم متشکل از انواع و سبزیجات می باشد. این غذا را به عنوان پیش غذا، یک شام کامل و مناسب برای پذیرایی عصرانه می توان در نظر گرفت امروز قصد داریم تا طرز تهیه پاته مرغ و قارچ را به شما آموزش دهیم پس با آشمزی همراه باشید.

مواد اولیه مورد نیاز برای خمیر پاته مرغ و قارچ:

آرد سفید۲۵۰ گرم
زرده تخم مرغ۱ عدد
کره۸۰ گرم
نمکا قاشق چای خوری
روغن زیتون۲ قاشق غذا خوری
آب سرد۱/۲ پیمانه

مواد اولیه مورد نیاز برای داخل پاته:

سینه مرغ خرد شده۱ عدد کامل
هویج پخته و خرد شده۲ عدد بزرگ
قارچ ۱ عدد
پیاز بزرگ۱ عدد
کره۵۰ گرم
نمک، فلفلبه میزان لازم

مواد اولیه مورد نیاز برای سس پاته:

کره۵۰ گرم
آب مرغ۱ پیمانه
آرد سفید۲ قاشق سوپ خوری
شیر۱ پیمانه
نمک، فلفل به میزان لازم

طرز تهیه پاته مرغ و قارچ با سس مخصوص :

مرحله اول آماده سازی خمیر پاته:

ابتدا تخم مرغ، کره و روغن زیتون را با هم مخلوط کرده تا یکدست شوند در ادامه آب و نمک را هم افزوده و خوب مخلوط کنید. در نهایت آرد را به تدریج افزوده و خوب ورز دهید تا خمیر لطیف و یکدستی به دست آید. زمانی که خمیر به دست نچسبید کافی است. آرد اضافی باعث می شود خمیر کیفیت خود را از دست بدهد.

مرحله دوم آماده سازی مواد میانی:

برای تهیه مواد میانی پیاز را پوست گرفته و به شکل نگینی خرد کنید. تابه ای را روی حرارت گذاشته و داخل آن کره بریزید و پیاز را تا جایی که سبک و شیشه ای شود تفت دهید. بعد از آن مرغ را به همراه قارچ و هویج خرد شده به پیاز اضافه کنید و خوب تفت دهید تا زمانی که رطوبت قارچ از بین برود و مرغ هم تغییر رنگ دهد. در نهایت نمک و فلفل مواد را اندازه کرده و از روی حرارت بر می دارید.

مرحله سوم اماده سازی سس پاته:

شیر جوش کوچکی را روی حرارت گذاشت کره داخل آن بریزید و اجازه دهید تا ذوب شود. حالا آرد را به کره افزوده و تفت دهید تا بوی خامی آرد از بین برود. حالا شیر سرد را به تدریج به مواد افزوده و مداوم هم بزنید تا مخلوط شود و آرد گلوله نشود. حالا آب مرغ را اضافه کنید و اجازه دهید تا سس با حرارت کم به غلظت مناسب برسد (غلظت ماست). در نهایت نمک و فلفل بزنید و از روی حرارت بردارید.

مرحله چهارم آماده سازی پاته مرغ و قارچ:

میز کار را آرد پاشی کرده و خمیر را با وردنه روی میز باز کنید. داخل ظرف مناسبی برای پخت را چرب کرده و خمیر را داخل ظرف قرار دهید و داخل ظرف را خوب با مواد کاور کنید، حالا از مواد گوشتی آماده شده روی خمیر ریخته و با حالا روی مواد گوشتی را با سس آماده شده کاور کنید.

مرحله پنج پخت پاته مرغ و قارچ:

در نهایت با یک لایه خمیر دیگر روی ظرف را قرار دهید و دور خمیر را حالت دهید. حالا پاته آماده شده را داخل فر گرم شده با دمای ۲۰۰ در جه سانتی گراید به مدت ۳۰ دقیقه قرار دهید. می توانید با سس های مختلف سرو و نوش جان کنید.

نکات و فوت و فن تهیه پاته مرغ و قارچ در فر:

  1. می توانید در سس سفید به جای نمک از قرص عصاره گوشت استفاده کنید که طعم بی نظیری به سس می دهد.
  2. می توانید سس را با مواد افزوده مخلوط کنید و داخل خمیر بریزید.
  3. داخل این مواد می توانید از کمی پنیر پامزان برای طعم بهتر استفاده کنید.
  4. برای اینکه سطح خمیر پاته خوب طلایی شود از یک زرده تخم مرغ و کمی زعفران برای به عنوان رو مال استفاده کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید