بستنی طالبی یکی از خوش رنگ ترین بستنی ها محسوب می شود و رنگ خاص سبز آن اشتها و میل را نسبت به این بستنی بیشتر می کند. حال اگر این بستنی در خانه و با مواد سالم و به دور از مواد نگهدارنده تهیه شود که دیگر فوق العاده است. برای تهیه این بستنی از طالبی و شیر و خامه استفاده می شود که به راحتی می توانید آن را تهیه کنید. شاید به نظرتان تهیه بستنی در خانه غیر ممکن به نظر برسد اما باید گفت با این دستور شما به راحتی می توانید بستنی مورد علاقه خود را در منزل تهیه کنید. از فواید طالبی می توان به سلامت قلب، چشم و… اشاره کرد. امروز در آشمزی طرز تهیه بستنی طالبی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه بستنی طالبی

طالبی پوست گرفته400 گرم
خامه صبحانه100 گرم
شکر2/3 پیمانه
شیر1 پیمانه
وانیلکمی

طرز تهیه بستنی طالبی

مرحله اول: خرد کردن طالبی ها

طالبی را با آب بشویید و در یک سینی قرار داده و با چاقو طالبی را پوست کنید سپس در یک ظرف دیگر طالبی ها را اندکی خرد کنید. طالبی های خرد شده را در فریزر قرار داده و بزارید برای مدتی در فریزر بماند.

مرحله دوم: مخلوط کردن خامه و مواد دیگر

طالبی را از فریزر خارج کنید و در مخلوط کن بریزید سپس خامه را نیز اضافه کرده و مخلوط کن را روشن کنید تا مواد مخلوط شود. شکر و شیر را نیز اضافه کرده و دوباره مخلوط کنید. در آخر نیز می توانید کمی وانیل برای طعم دار شدن نیز اضافه کنید.

مرحله سوم: ریختن بستنی در قالب

مواد بستنی را در قالب مورد نظر بریزید. اگر از قالب مخصوص بستنی استفاده می کنید چوب بستنی ها را در قالب قرار دهید سپس آن را در فریزر قرار دهید تا آماده شود و اگر از ظرف دیگری استفاده می کنید بستنی ها را در فریزر قرار داده تا کمی بگید سپس چوب بستنی را داخل قالب قرار دهید و دوباره آن را در فریزر قرار دهید تا یخ بزند. بعد از گذشت تقریبا 5 ساعت بستنی طالبی خوشمزه شما آماده است آن را از یخچال خارج کرده و نوش جان کنید.

فوت و فن های طرز تهیه بستنی طالبی

  1. برای اینکه بستنی طالبی شما سبز تر شود می توانید یک قطره رنگ سبز خوراکی نیز به آن اضافه کنید.
  2. برای تزیین بستنی می توانید آن را به صورت اسکوب یا همان طور در قالب سرو کنید و از شکلات های رنگی نیز می توایند استفاده کنید.
4.7/5 - (3 امتیاز)

دسته بندی شده در: