بوفالو وینگز یک غذای آمریکایی است که با استفاده از بال و کتف مرغ که باید آن را مزه دار و سرخ کرد تهیه می شود. این غذا یک سس مخصوص نیز دارد و برای سرو به آن اضافه کرده و میل می کنند. امروز در آشمزی طرز تهیه بوفالو وینگز را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه بوفالو وینگز

بال و کتف مرغ1 کیلو
سیر1 عدد
نشاسته ذرت2 ق غذا خوری
آرد1/2 لیوان
پودر پابریکا، فلفل سیاه، نمک و زردچوبهبه میزان لازم

مواد لازم برای تهیه سس

کره20 گرم
سیر1 عدد
سس چیلی2 ق غذا خوری
سس گوجه4 ق غذا خوری
عسل1 ق غذا خوری
نمکبه میزان لازم
سرکه2 ق غذا خوری
کنجد2 ق غذا خوری

طرز تهیه بوفالو وینگز

مرحله اول: مزه دار کردن

بال و کتف مرغ را در یک ظرف بریزید و به آن ادویه های گفته شده در دستور را اضافه کنید. سیر را پوست کرده و با رنده له کنید سپس به ظرف اضافه کنید. آرد و نشاسته را نیز بیفزایید سپس به اندازه 1/2 لیوان آب به مواد اضافه کنید. دستکش دست کنید و با دست مواد را با هم خوب ترکیب کنید.

مرحله دوم: سرخ کردن بال و کتف ها

مواد ترکیب شده را به مدت یک ساعت کنار بزارید تا مزه دار شوند. در این مرحله در یک تابه روغن بریزید و روی گاز قرار دهید تا گرم شود سپس بال و کتف ها را به تابه اضافه کرده و خوب سرخ کنید. مدت زمان تقربی برای سرخ کردن 20 تا 25 دقیقه است.

مرحله سوم: تهیه سس

ابتدا کره را در تابه بریزید و روی گاز قرار دهید تا با حرارت ملایم ذوب شود. سپس سیر له شده را با کره تفت دهید و در ادامه سس چیلی و سایر سس ها را بیفزایید. در ادامه نمک و سرکه را همراه عسل اضافه کرده و هم بزنید. در آخر کنجد را نیز بیفزایید. بعد از اینکه سس کمی خنک شد آن را به مواد سرخ شده اضافه کرده و نوش جان کنید.

فوت و فن های طرز تهیه بوفالو وینگز

  1. می توانید برای سرو بوفالو وینگز از سیب زمینی سرخ کرده به عنوان دورچین استفاده کنید و همچنین مقداری سبزی خرد شده روی بوقالو وینگز ها بریزید.
  2. برای سرخ کردن بال ها توجه داشته باشید که بعد از اضافه کردن بال و متف ها باید در روغن غوطه ور باشد.
  3. اگر می خواهید سس شما تند شود باید از سس گوجه فرنگی تند استفاده کنید یا می توانید از مقداری فلفل نیز استفاده کنید.
Rate this post

دسته بندی شده در: