کیک سیب تابه ای یک از کیک های بسیار خوشمزه و ساده است که می توانید بدون داشتن فر آن را در منزل تهیه کنید. طعم این کیک فوق العاده می باشد زیرا ترکیب سیب و دارچین طعمی بسیار خوشمزه به کیک می دهد. تمامی مواد در این کیک به پیمانه به شما گفته شده است که می توانید به سادگی و بدون داشتن ترازو آن را تهیه کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه کیک سیب تابه ای را به شما یاد خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه کیک سیب تابه ای:

آرد سفید2 لیوان
شکر1 لیوان
آب یا شیر1 لیوان
روغن مایع1 فنجان
بیکینگ پودر1 قاشق غذا خوری
وانیل1 قاشق چای خوری
سیب2 عدد
دارچین1 قاشق چای خوری
تخم مرغ3 عدد

طرز تهیه کیک سیب و دارچین تابه ای:

مرحله اول: سیب

سیب را می توانید برش های حلقه ای بزنید و یا سیب را از وسط نصف کرده و از پهلو برش بزنید. سپس در یک کاسه بریزید و با دارچین و کمی از شکر سیب را مزه دار کنید.

مرحله دوم: تخم مرغ

ابتدا اگر همزن دارید با کمک همزن تخم مرغ ها را با شکر و وانیل با هم هم بزنید و یا اگر همزن ندارید با مفتول دستی این کار را انجام دهید. به مدت 3 دقیقه با همزن برقی و 5 دقیقه با هم زن دستی تا خوب حالت لختگی تخم مرغ از هم باز شود.

مرحله سوم: آب و روغن

آب یا شیر و روغن را به تخم مرغ ها اضافه کرده و به مدت 1 دقیقه هم بزنید.

مرحله چهارم: آرد و بکینگ پودر

آرد و بیکینگ پودر را با هم سه مرتبه الک کرده و سپس کم کم به مواد کیک اضافه کنید. هم بزنید تا یکدست شود.

مرحله پنجم: پایان کار

قبل از اینکه کیک را در تابه بریزید ابتدا کف تابه را چرب کنید و آرد پاشی کنید و سپس روی شعله گاز قرار دهید با حرارت کم. ویا اگر از اتو استفاده میکنید ظرف یا تابه مورد نظر را بر روی اتو با حرارت متوسط قرار دهید تا ظرف گرم شود. سپس مایع کیک را در تابه یا قالب بریزید و سیب های آماده شده را می توانید لابه لای کیک بریزید و یا اول سیب ها را بچینید و سپس مایع کیک را که وقتی کیک را برمیگردانید سیب ها روی کیک باشند و یا اگر قالب کمر بندی است استفاده می کنید مانند تصویر عمل کنید. درب تابه را بگذارید و یا اگر قالب بر روی اتو میگذارید یک تکه مقوا یا درب ظرفی که به آن قالب بخورد را در نظر بگیرید و زمان دهید به مدت 30 تا 40 دقیقه یا شایدهم کمی بیشتر زمان دهید تا کیک سیب تابه ای و بدون فر شما آماده شود و سپس با استفاده از پودر پسته و غنچه گل محمدی تزئین کرده و نوش جان فرمائید.

نکات کلیدی در تهیه تهیه کیک سیب تابه ای و بدون فر:

  1. در تهیه کیک سیب می توانید از میوه ی خرمالو یا گلابی و… نیز استفاده کنید.
  2. می توانید از مغز گرد و و یا بادام ، فندوق و… در کیک سیب استفاده کنید.
  3. در صورت تمایل می توانید از پودر کاکائو و یا نسکافه و قهوه در کیک سیب استفاده کنید.
  4. هم زن برقی به سبک تر شدن بافت کیک کمک می کند اما اگر در دسترس نبود از مفتول دستی نیز استفاده کنید.
  5. می توانید این کیک را در فر نیز تهیه کنید.
4.4/5 - (26 امتیاز)

دسته بندی شده در: