پای سیب یکی از کیک های خوشمزه و خوش طعم می باشد و پایه اصلی پای سیب، کیک اسفنجی ساده است به همراه سیب و دارچین می باشد. پای سیب را می توانید به عنوان میان وعده و دسر، سرو کنید. پای سیب جزو کیک و شیرینی و همینطور کلوچه و کوکی می باشد، در بین کیک ها، کیک پای سیب از آنهایی است که طرفداران فراوان و طعمی به یاد ماندنی دارد. کیک پای سیب را می توانید در ظرف تارت بزرگ و حتی ظرف تارت کوچک و تک نفره برای مهمانان عید هم حاضر کنید و با چای یا دیگر نوشیدنی های گرم سرو کنید. مقدار دستوری که برای شما آماده کرده ایم مناسب برای قالب تارت با اندازه 30 تا 35 سانتی متر می باشد.

مواد لازم برای تهیه کیک پای سیب

آرد1 لیوان
شکر1 لیوان
آب سیب1 لیوان
سیب2 عدد
تخم مرغ3 عدد
وانیلنصف قاشق چایخوری
پودر دارچین1 قاشق چایخوری
پودر هلنصف قاشق چایخوری
پودر قندبرای تزئین
بکینگ پودرنصف قاشق چایخوری

طرز تهیه کیک پای سیب

مرحله اول: آماده سازی سفیده

در ظرف جداگانه زرده و سفیده را از هم جدا می کنیم. دقت داشته باشید که از زرده در سفیده باقی نماند. سپس سفیده ها را با همزن برقی زده تا کمی کف کنند، سپس نصف لیوان از شکر را به همراه وانیل به سفیده اضافه می کنیم و خوب هم میزنیم تا کاملا سفت شود. سفیده را در یخچال می گذاریم تا تمامی مراحل را آماده سازی کنیم.

مرحله دوم: آماده سازی زرده

زرده ها را به همراه نصف باقی مانده شکر و همینطور دارچین و هل با همزن برقی خوب مخلوط می کنیم تا کاملا کرم رنگ و کشدار شود.

مرحله سوم: آماده سازی مواد مایه

بعد از این که زرده ها آماده شد آب سیب را اضافه می کنیم و 2 دقیقه با همزن برقی هم میزنیم. بعد از اینکه آب سیب با زرده ها ترکیب شد، روغن مایه را اضافه می کنیم و به مدت 2 دقیقه خوب هم میزنیم تا با بقیه ترکیب مخلوط شود.

مرحله چهارم: آماده سازی آرد

آرد را به همراه بکینگ پودر 3 مرتبه الک می کنیم تا کاملا هواگیری شود. الک کردن آرد باعث بهتر پف کردن کیک می شود.

مرحله پنجم: ترکیب کردن

حالا که تمامی مراحل را آماده کرده ایم، موقع ترکیب کردن آنهاست. ابتدا آرد و بکینگ پودر را که آماده کرده ایم به ترکیب زرده ها اضافه می کنیم. کمی با لیسک هم میزنیم تا یکدست شود. سپس سفیده ها را از یخچال درآورده و به باقی ترکیبات اضافه می کنیم. مایه کیک پای سیب ما آماده است.

مرحله ششم: پایان کار

ظرف مورد نظر را با روغن مایه کمی چرب می کنیم. به مقدار کافی آرد پاشی می کنیم. مایه آماده شده کیک پای سیب را به صورت دایره ای به داخل ظرف می ریزیم. در این قسمت می توانید سیب ها را که به شکل دلخواه برش زده اید و با کمی دارچین و هل مخلوط کرده اید به مایه کیک اضافه کنید و بعد بقیه مایه را اضافه کنید یا اینکه کامل مایه کیک را ریخته و در آخر سیب های آماده شده را روی آن بچینید. بعد از اینکه کامل مایه کیک را در ظرف ریختیم به آرامی ظرف را بر روی میز کار زده تا حباب های موجود در مایه کیک پای سیب از بین برود. در فری که از قبل گرم شده با حرارت 150-200 درجه سانتی گراد به مدت 30-40 دقیقه زمان پخت می دهیم. و بعد از پخت، کمی زمان می دهیم تا کیک پای سیب سرد شود تا بتوانیم در ظرف مورد نظر سرو کنیم و با پودر قند آن را به صورت دلخواه تزئین کنیم.

نکات کلیدی و مهم در تهیه کیک پای سیب

  1. الک کردن آرد باعث بهتر پف کردن کیک می شود.
  2. سیب های برش زده را حتما با دارچین و هل مزه دار کنید.
  3. قبل از 15 دقیقه که از زمان پخت گذشت می توانید در فر را باز کنید برای هوادهی البته اگر فر شما فن ندارد.
4.1/5 - (27 امتیاز)

دسته بندی شده در: